Anket yaparak para kazanmak - Anket yap para kazan

Anket yaparak para kazanmak Türk halkına pek yabancı bir kavram olsa gerek. Anket sitelerinin yerli versiyonları hakkında bilgim yok ancak özellikle Anerikalı ev hanımlarının ciddi bir gelir kapısı olarak ingilizce değişik ürün grupları hakkında tüketici tercihlerini tespit etmek amacıyla paralı anket yaptıran bir takım sitelerin olduğunu biliyoruz. Genelde paypal ile ödeme yapan bu survey siteleri, günlük 4-5 saat anket çalışmasına aylık 1000 tl ye kadar ücret ödüyormuş. Kendim şahsen zamanı bol olan birisi olmadığım için deneyemedim. Ancak internette yaptığım araştırmalarda bazı survey -anket sitelerinin oldukça güvenilir olduğu hususunda bilgiler elde ettim.

Harris Polls
Harris Pools sitesi, anket sitelerinin babası olarak biliniz. Genelde yaptırdığı anketler dünya çapında referans olarak anılır. Anket başı ücret ödemenin yanında katılımcılarına süpriz hediyeler de sunuyor.
Kitap, hediyelik eşya, küçük elektronik gereçler, takı gibi hediyeler karşılığında kullanıcılarına anket doldurtan popüler bir survvey sitesi.
AOL isimli dünya medya devine ait prestijli bir anket sitesi. Genelde Amazon hediye çeki, Advantage miles ödemesi, ve paypal ödemesi olarak ücretinizi ödüyor. Hediye ve ücretin size ödemesini pek bekletmeden yapıyor.
CVS Advisor Yılda 10-15 anket doldurtsa da anket başı 10 dolara kadar yaptığı ücretlendirme ile muhakkak takip etmeniz gereken bir anket sitesi.

Survey Savvy

Yaptığınız anket karşılığını hesabınızda anında paraya çevirten bir sisteme sahipmiş. Deneyen arkadaşlar bu survey sitelerini bizlere dönüş yaparlarsa hangilerinin Türklerin işine yarayacağı konusunda fikir edinmiş oluruz.

3 yorum:

İnternet Teknikleri dedi ki...

Benim bildiğim A.W survey anket şirketi var.. İlk üyelikte 27$ hesabınıza geçiyor..75$ olunca Payball dan ödemenizi alabiliyormuşsunuz... Bende deniyorum...Üstelik arkadaş üye yaparak kazancınızı katlıyorsunuz.
Nasıl kayıt olunacağı ile ilgili e-mail gönderirseniz size bilgi verebilirim...Bol kazançlar.
http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=ozenyaran
o_z_e_n@hotmail.com

anket dedi ki...

yazar arkadaşımızın önerdiği survey savvy sitesini öneririm. Aw surveyden bazı kişiler şikayet ediyor. Sanırım parasını alamayanlar var.

Adsız dedi ki...

bunların hepsi yabancı siteler ve tr ye izin vermiyor.türkiyede üye olabilceklerimiz yokmu yardımcı olurmusunuz