facebooktan para kazanmak kazanma yolları facebook nasıl kazanılır

facebook her gün milyonlarca kişinin girdiği ve saatlerce vakit geçirdiği bir internet devi.. Tabi kafasını çalıştıran bazı arkadaşlar facebooktan para kazanmak( facebook para kazanma yolları ve yöntemleri) hakkında da bayağı denyim sahibi oluyorlar. Sizlere bu yazıda facebook kullanarak nasıl para kazanılır a ilişkin birkaç önemli ipucu vereceğim. Bu yöntemlerin bir kısmı bizzat şahsım tarafından bir kısmı ise yakın çevremdeki dostlarımca denenmiş ve kendini ispatlamış para kazanma yolları dır.

1) Facebook reklam sistemi ni kullanarak para kazanmak: Facebook sitesi, aynı Adwords te olduğu gibi internette mal ve hizmet satışı yapanlara reklam sistemi yoluyla yardımcı oluyor. 50 veya 100 dolarlık facebook kuponları ile facebook sayfalarında sağ kenarda görülen kısımda facebook reklamları çıkıyor. Belki dikkatinizi çekmemiştir. Eğer satacak ürününüz veya hizmetiniz varsa facebook reklam sistemi kullanarak müşterilere kolayca erişebilirsiniz.

2) Facebook Poker Chips türü oyun puanları satarak para kazanmak: Facebook ta Zynga şirketinin dünyaca yaygın oyunu olan poker i günlük ortalama 20 milyon insan oynuyor. Ortalama olarak 1 milyon puan 1 dolar ile 5 dolar arasında alıcı buluyor. Ancak facebook site yöneticileri bu tür alışverişlere sıcak bakmadığı için facebook poker chips adı verilen oyun puanları el altından alınıp satılıyor. Yakın bir dostum günde 6-7 saat poker oynayarak ayda 4000 tl değerinde poker chips ütetiyor ve yabancılara satıyordu. Yani denenebilecek bir yöntem olarak aklınızda kalsın.

3) Facebook ta değişik şirket ve bankaların kampanyalarını ve düzenlediği yarışmaları takip ederek para kazanmak. Bazen büyük firmalar çok cazip yarışmalar veya kampanyalar düzenliyorlar. Bunları takip edebilirsiniz. Misal olarak bir ara Finansbank tarafından bir parapuan kampanyası düzenlenmişti.

4) Webmaster arkadaşlar sitelerine hit çekebilmek için facebook ta sayfalar kurarak sitelerinin tanıtımlarını yapabilirler. Her gün milyonlarca kişinin girdiği facebook, dünyada hızla gelişen sosyal medya geleneğinin öncüsü olarak tam bir hit kaynağıdır.

5) Paypal Donate butonu ile facebook üyelerinden yardım toplayarak para kazanmak mümkündür. ABD başkanlık seçimlerinde bir çok senatör adayı ve partili bu yöntemlerle seçmenlerinden binlerce dolar kazanmıştı.

6) Facebook ta e-book e -kitap satarak para kazanmak. şayet insanların sizin bilgilerinize para vererek sahip olacaklarını düşünüyorsanız e-book yazarak cüzi bir parayla binlerce kişiye satabilirsiniz.

7) Clickbank, commission junction türü affiliate sistemleri profil sayfanıza link vererek satış başı kar elde edebilirsiniz.

Hiç yorum yok: