youtube dan para kazanma youtube dan nasıl para kazanilir?

Youtube milyonlarca kullanıcısı ile aslında tam bir para kazanma kaynağı, Youtube dan para kazanmak için değişik yollar mevcut. Bunlardan kısaca sizlere bahsedeyim.

1) Youtube videolarına adsense reklamı koyarak para kazanmak: Bunun için yabancı ülke ikametgahı arıyorlar. Henüz malesef ülkemizdeki video sahiplerine bu yönde bir gelir kalemi yaratmadılar. Yabancılar arasında izleme sayısı 1 milyonu aşan va videonun sahibi olduğunu değişik yöntemlerle youtube sitesine ispat eden kişilerin videolarında adsense reklamları gösterimi çıkıyor. Bu konuda özellikle yabancı video sahipleri arasında aylık binlerce dolar para kazanan kişilerin olduğunu duyuyoruz.

2) Pazarlanacak ürünü veya bir hizmeti olan kişiler ve şirketler youtube a tanıtım videolarını koyarak pekala iyi bir müşteri çekme taktiği bulmuş olabilirler. Burada video da ayrıca daha değişik şeylerin tanıtımı yapılarak müşteri toplamanız mümkün görünüyor.

3) Bazı video sahipleri videolarının içerisine linkleri para karşılığı alıyorlar. Özellikle web siteleri için iyi bir hit kaynağı olan yutup videolarındaki bu linkler yıllık 50 tl ile 400 tl arası fiyatlarda satılıyor.


4)Youtube videoları ile en bilindik para kazanma yolu olan Youtube videolarını kendi web sitenizde yayınlayarak reklam ve sponsorluk hizmetleri aracılığıyla çok ciddi gelirler elde etmek mümkündür. Gerçi son youtube yasağı, türkiyedeki youtube izleyicilerinin büyük kısmının youtube e erişimini engellemiş olsa da kısa sürede yasakların kalkacağını umuyoruz.

1 yorum:

Aga Agayev dedi ki...

Ben kendi youtube hesabima bir arkadawimin warkilarini upload ediyorum. Zamanla iyi bir izlenimim olursa para kazana bilir miyim ?