Gittigidiyordan para kazanmak istiyorum neler yapmaliyim?

Okurlardan gelen gittigidiyorda satış nasıl yapılır, gittigidiyordan zengin olmak mümkün mü, gittigidiyordan para kazanmak için ne yapılmalı gibi soruları msn de online olarak elimden geldiğince cevaplıyorum. Bu verdiğim cevaplardan güzel bir derleme yaptım ve sizlere gittigidiyor.com gibi e ticaret platformları üzerinde nasıl satış yapılır ve incelikleri nelerdir konusunda bilgi vermeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Soru 1# Gittigidiyorda satış yapmayı düşünüyorum. Nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle gittigidiyoru bir güzel araştırın. satabileceğiniz ürünler nelerdir. sizin bulabildiğiniz ürün maliyeti nedir. stıcılar ile rekabet şansınız var mı, ürünü sürekli elde edebilecek misiniz, bunları bir araştırın. Kadın güzellik cilt bakımı, takı,aksesuar, ev aletleri, süs eşyaları,yöresel gıdalar ve ürünler, ev elektroniği, zayıflama, koleksiyon ürünleri, giyim, ayakkabı gibi ürünlerin piyasa derinliği fazladır. Ancak bunlarda rekabet te yoğundur. Önünüzde 2 seçenek var. Ya rekabeti yüksek ürünler bulup az ama çok satış yapacaksınız y da az satılan ya da kimsenin bilmediği ürünleri satmaya çalışacaksınız. İkincisi sizin hayal gücünüze kalmış bir şey.


Soru 2# Gittigidiyorda satış için sermaye gerekli midir?
Cevap: Gittigidiyorda satış yaparken elbette bir miktar sermaye gerekir. Ancak bu sermaye 200 tl de olabilir 20 000 tl de... Misal olarak günün ürünü satacaksanız 100 lerce hatta 1000 lerce ürünü elinizde bulundurmanız gerekebilir. Ürün çünkü bir günde muazzam sayılarda satılıyor. Ancak küçük miktarlarla d iyi para kazanabilirsiniz. Özellikle tedarikçiniz size yakın bir yerlerde oturuyorsa gidip almak sorun olmaz. Ama çinden ABD den veya başka bir ülkeden getirttiğiniz ürünü satacaksanız ürünün elinizde bir miktar stok olması gerekir. Bu da sermaye demek. Örneğin adaçayı satıyorsanız elinizde neredeyse sermayesi 100 tl ye bu işi yapabilirsiniz. Doğal köy ürünlerini köyde yaşıyorsanız sermaye bağlamadan veresiye bile bulabilirsiniz. Neticede sermaye olayı ne satacağınızla ilişkili bir şeydir.

Soru 2# Gittigidiyorda satılacak olan ürünleri nerelerden temin edebilirim?

Gittigidiyordan satış yapanlar ürünleri büyük oranda yurt dışından getirtmektedir. Bir kısmı ise iç piyasada üretilen ürünlerden faydalanmaktadır. Ebay.com, taobao.com, ioffer.com, koniks.com gibi e ticaret platformları, gittigidiyor da satılabilecek olan ürün çeşitliliği hakkında iyi fikir vermektedir. gittigidiyor da mal satmak, kısacası öncelikle satılacak malı iyi analiz etmekle başarıya ulaşır.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

paylaştığınız bilgiler için teşekkürler... http://maxlotto.blogspot.com adresi sizede belki para kazandırır :) max

mustafa dedi ki...

Satacağım ürünleri satın almak zorunlumu? Sepetteki ürünlermi satışa sunulacak ? saygıloarımla MUSTAFA KOCA

mustafa dedi ki...

sepetteki ürünlermi satışa sunmam gerekli

tuncay dedi ki...

boyle yorum yapıyosunuz neymıs efendım 200 tl yle gg de para kazanırmıs akıl var mantık var bız 30 bın dolarla satıs yapıyoruz gg de yıne kazanamıyoruz bılıp bılmeden konusanlara ıtıbar etmeyınız artı gg de satıs yapmak ıcın vergı mukellefı olmanız sart yoksa cok cıddı ceazalar odersınız mılletı nıye yanlış yonlendırıyorsunuz